Niedziele i uroczystości:
6.30,
8.00,
9.30
11.00 (dla dzieci) 
12.30 (Suma parafialna)
18.00 (dla młodzieży)
19.30 (od 1 maja do 20 września).

Dni powszednie:
6.30, 7.30, 18.00.

Kancelaria parafialna jest otwarta

we wtorki i czwartki 
09.00 - 11.00 oraz 16.30 - 18.30

w soboty 
09.00 - 11.00
.

 

Ks. Proboszcz przyjmuje 
we wtorki po południu

Adres:
Dworska 2
80-511 Gdańsk-Brzeźno
tel. (+58) 522 16 79

e-mail: antonizpadwybrzezno@gmail.com

Numer konta:
59 8335 0003 0200 4005 2000 0010

13 maja 2023

Pielgrzymka do Stolic Europy

23-30.09.2023 r.

Pielgrzymka z parafii pw. św. Antoniego w Gdańsku-Brzeźnie
Stolice Europy Środkowej
Praga – Bratysława – Wiedeń
Wrocław – Wambierzyce – Praga – Brno – Wiedeń – Bratysława
Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska – Kraków – Częstochowa – Toruń

23 - 30.09.2023 r.

Program pielgrzymki

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników. Msza Święta o godz. 5:30. Wyjazd o godzinie 6:15. Przejazd do Wrocławia. Spacer po mieście z przewodnikiem lokalnym: Stary Rynek z ratuszem oraz zabytkowymi kamienicami, Ossolineum i gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego (budynki zobaczymy z zewnątrz). Następnie spacer do najstarszej części Wrocławia – na Ostrów Tumski, miejsca wyjątkowego, pełnego historii, gdzie nawiedzimy Katedrę oraz późnoromański kościół św. Idziego. Przejazd do hotelu w Kotlinie Kłodzkiej na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 2
Śniadanie. Przejazd do Wambierzyc, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Msza Święta. Przejazd do Pragi. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie stolicy Czech: Hradczany, gdzie znajduje się zamek praski z katedrą św. Wita (z zewnątrz), Most Karola ze słynnymi rzeźbami, Stare Miasto: Rynek Staromiejski, ratusz z wieżą zegarową, plac św. Wacława z imponującym pomnikiem przedstawiającym świętego na koniu. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Pragi na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do Brna. Spacer po stolicy Moraw z przewodnikiem miejscowym: ulica Radnicka z ratuszem, twierdza Spilberk (z zewnątrz), katedra św. Pawła i Piotra, bazylika pw. Wniebowzięcia NMP, klasztor Augustianów, Stare Miasto. Przejazd do hotelu w okolicy Bratysławy na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd do Wiednia. Wjazd na Kahlenberg – zwiedzanie miejsca, z którego Jan III Sobieski wyruszył na odsiecz Wiedeńską. Następnie przejazd do centrum stolicy Austrii. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: katedra św. Stefana, Pałac Hofburg (z zewnątrz), wizyta w Parku Miejskim ze słynnym pomnikiem Straussa, Hundertwasserhaus, wspaniałe budowle na Ringstrasse m.in. budynek Opery, Graben Strasse. Lunch w restauracji. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Bratysławy. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Stare Miasto z Fontanną Rolandową, gotycki ratusz oraz Niebieski Kościół, będący symbolem nie tylko Bratysławy ale i całej Słowacji. Następnie wizyta na górującym nad miastem zamku. Zwiedzanie znajdującego się w pomieszczeniach zamkowych Muzeum Historycznego.
Przejazd do hotelu w okolicy Wisły na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd do Wadowic. Zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II, które mieści się w domu rodzinnym Ojca Świętego. Nawiedzenie bazyliki Ofiarowania NMP. Czas wolny na zakup słynnych papieskich kremówek. Przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej. Nawiedzenie sanktuarium pasyjno-maryjnego przy klasztorze oo. bernardynów, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pobyt w sanktuarium oraz wysłuchanie historii kalwarii. Przejazd do Łagiewnik. Nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie znajdują się relikwie świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, której beatyfikacji i kanonizacji dokonał św. Jan Paweł II. Odwiedzimy także Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, gdzie
znajduje się Sanktuarium Papieża Polaka. Przejazd do hotelu w okolicy Krakowa na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 7
Śniadanie. Msza Święta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Przejazd do centrum Krakowa. Zwiedzanie z przewodnikiem stolicy Małopolski: spacer Drogą Królewską na Wzgórze Wawelskie, dziedziniec Zamku Królewskiego, Smok Wawelski, Katedra z kaplicą Zygmuntowską. Następnie zwiedzanie Starego Miasta: Rynek z Sukiennicami, Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza, Okno Papieskie. Przejazd do hotelu w okolicy Częstochowy na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 8
Śniadanie. Przejazd do Częstochowy. Pobyt w Sanktuarium na Jasnej Górze. Msza Święta. Czas na indywidualną modlitwę. Następnie przejazd do Torunia, gdzie nawiedzimy Sanktuarium NMP Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Pożegnalny obiad w restauracji. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

CENA OBEJMUJE:
• Przejazd klimatyzowanym autokarem;
• 7 noclegów w hotelach, pensjonatach lub domach pielgrzyma, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
• Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji (wino + woda), 2 obiady;
• Opiekę duchową kapłana (codzienne Msze Święte);
• Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
• Ubezpieczenie: NNW do 10000 zł na terenie Polski oraz KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR za granicą;
• Podatki, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA NIE OBEJMUJE:
• Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, indywidualnych zestawów słuchawkowych
oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 100 zł + 60 Euro;
• Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 770 zł;
• Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy (114,00 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (285,00 zł).

INFORMACJE I ZAPISY:
ks. proboszcz Jan Świstowicz, tel. 602 429 070


Zdjęcia

Rajd rowerowy

Procesja rezurekcyjna 2023

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
196 0.057713985443115